Odszedł Tomasz Mikłusiak wieloletni kapitan, piłkarz, działacz klubu Babia Góra Lipnica Wielka

Odszedł Tomasz Mikłusiak

15 maja 2016, 11:34

Tomaszu wołają na start. Mecz się zaczyna, a Ty na boisko nie wskakujesz? Koszulki nie zakładasz? Co się stało z Tobą piłkarzu?

Ta parafraza z „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, pożegnanie przez księdza Kamińskiego pana Wołodyjowskiego, dobrze oddaje smutek i zadumę nad śmiercią młodego, bo 28-letniego Tomasza Mikłusiaka, który jak „mały Rycerz” realizował swoje piłkarskie i unihokejowe marzenia.

Zmarł 14 maja 2016 po długiej i ciężkiej chorobie - wieloletni kapitan, piłkarz, działacz klubu Babia Góra Lipnica Wielka. Pozostawił żonę i córkę. Występował też w unihokejowej drużynie Szarotka Nowy Targ. W drużynie 11-krotnego mistrza Polski.
- Od chwili założenia klubu w 2004 roku bardzo aktywnie brał udział w budowie drużyny, a także zaplecza sportowego jakie obecnie posiadamy – wspomina Franciszek Skoczyk. - Zawsze chętny do pomocy, bardzo lubiany na boisku i poza nim. Rozegrał w barwach Babiej Góry, na różnych szczeblach około 300 spotkań ligowych. W 2014 roku odznaczony brązową honorową odznaką Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Przez cały okres swojej piłkarskiej przygody wierny swoim ukochanym biało -bordowym barwom. Zbyt szybko odszedł, ale po drugiej stronie na pewno będzie dalej ” kapitanował” w niebiańskiej drużynie. W imieniu działaczy, piłkarzy i sympatyków KS Babia Góra Lipnica Wielka składamy rodzinie najszczersze kondolencje.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 16.05.2016 o godz.13.00 w Lipnicy Wielkiej- Murowanicy. (kościół na początku Lipnicy Wielkiej)